Vertraco is een expert in wereldwijd transport en expeditie over zee. Dat transport begint echter al op het land, waar we ladingen van de leverancier naar de haven vervoeren. Vertraco-medewerkster van het eerste uur, Dorine Pronk, vertelt over haar werk op Transport.
“Ik werk hier al 33 jaar. Dat is best lang, maar ik voel me hier thuis. Ten eerste omdat het een mannenwereld is. Ik hou ervan dat mannen een punt maken, waar vrouwen een komma zetten. Dat rationele past bij mij. En ook Vertraco past bij mij. We hebben als team een heel goede band. Er wordt hard gewerkt, maar ook veel gelachen en we kunnen alles met elkaar bespreken. Die sfeer is zó belangrijk, dat betekent echt alles.”
“In de begintijd, ik zie ons nog zitten in dat kantoortje in de Spaanse polder, werkte ik op het Secretariaat. Daarna ging ik naar Container Control en nu werk ik op Transport. Dat laatste is me op het lijf geschreven, echt waanzinnig leuk! Transport is zo’n dynamische wereld. Er is altijd reuring en daar hou ik van. Bij Vertraco vervoeren we dan ook nog eens allerlei verschillende spullen uit allerlei Europese landen naar Suriname. Het gaat om zowat alles wat je in en om je huis gebruikt. Van tandpasta en waspoeder tot babyzitjes en meubelen. Die diversiteit zorgt ervoor dat er altijd wel wat nieuws gebeurt.”
“Als de zending doorgaat, schiet ik in actie om het transport te regelen. Daar komt meer bij kijken dan je waarschijnlijk denkt.”
“In de praktijk gaat het zo: Bedrijven die iets naar Suriname willen vervoeren, nemen contact met me op en vragen me wat het kost om hun spullen op te halen en te vervoeren naar de haven. Vervolgens vraag ik prijzen op bij onze vaste vervoerders en koppel deze terug naar het bedrijf. Als de zending doorgaat, schiet ik in actie om het transport te regelen. Daar komt meer bij kijken dan je waarschijnlijk denkt. Het gaat niet alleen om een goede planning en communicatie. Er zijn bijvoorbeeld ook allemaal documenten en vergunningen nodig voor het oversteken van de verschillende grenzen. Verder spreek ik met de vervoerder goed af welk type truck nodig is en check ik vooraf nog even bij de leverancier of de goederen al betaald zijn, zodat we zeker weten dat de vervoerder de lading meekrijgt.”
Deze website gebruikt cookies. Door gebruik te maken van deze website, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies. Lees meer